Odebírat newsletter Navigace

I. Master session - detail
Umělá inteligence a HR

Úvod

Umělá inteligence a její dopady na trh práce.
Budou roboti platit daně a nahradí plně lidi?

Obsah

Firmy a podniky dnes procházejí klíčovou transformací, která má jeden hlavní cíl: zajistit jim udržitelnou konkurenceschopnost v horizontu dalších 10-20 let. Ty, které tento proces ještě nezasáhnul, si mohou být jisté, že je v nejbližší době čeká. A musejí se na něj patřičně připravit.

Vzhledem k vysoké míře komplexity této problematiky je nezbytně nutné, aby dnešní manažeři, majitelé firem a ostatní strategičtí pracovníci co nejlépe pochopili příležitosti, které Průmysl 4.0 nabízí, ale také jeho úskalí a hranice. Aby se dokázali v nově vznikajícím plně digitalizovaném a vzájemně propojeném prostoru dobře orientovat a klást si ty správné otázky, na které pak mohou s pomocí dobře zvolených odborníků nalézt ty nejlepší odpovědi, které zajistí jejich firmám a podnikům úspěšnou budoucnost.

Témata

 • Jaké pracovní pozice se začnou od příštího roku ztrácet, že je zcela nahradí umělá inteligence? Jaké pracovní pozice vymizí do 5 let, jak a kým je nahradit?
 • Jak se proměňuje trh práce?
 • Jak by měl na AI a průmysl 4.0 reagovat stát, učiliště, střední a vysoké školy?
 • Co všechno můžeme čekat od umělé inteligence, totální digitalizace a robotizace? Kde všude se už dnes AI nachází a jak se využívá?
 • Jak asi budou vypadat fáze změny pracovního trhu v letech 2019 – 2030?
 • Jaké nové pozice a pro koho vzniknou díky umělé inteligenci a kvantové fyzice během pěti až deseti let? Jakou kvalifikaci budou vyžadovat?
 • Nahradí tento počet nových míst pozice ztracené? Kdo bude schopen je vykonávat?
 • Jak se na to všechno mají připravit majitelé malých a středních firem a personalisté?
 • Existují zatím nevyužité a opomíjené zdroje lidí?
 • Jak se na to včas nachystat?
 • Jak v tom najít konkurenční výhodu?

Přednášející

Ing. Andrea Cejnarová, Ph.D., M.A.

Šéfredaktorka odborných průmyslových časopisů Technický týdeník a Technik management, vydávaných společností Business Media CZ. Absolvovala Fakultu jaderného a fyzikálního inženýrství ČVUT v Praze a poté postgraduální studium na MFF UK v oboru obecná fyzika se zaměřením na interpretace kvantové fyziky (Ph.D.). Souběžně se věnovala i studiu filozofie přírodních věd, jak na tuzemských, tak na zahraničních univerzitách v Německu a v Jihoafrické republice (M.A.). Dlouhodobě se věnuje interdisciplinárním tématům souvisejícím s pokrokem ve vědě, technice a v průmyslu a jejich dopadu na ekonomiku, společnost i osobní rozvoj jednotlivců. Jako jedna z prvních u nás začala psát a analyzovat otázky spojené s konceptem Průmysl 4.0 a tomuto tématu se stále intenzivně věnuje, a to jak v regionálním, tak i mezinárodním kontextu. V našem kurzu nabídne odpovědi na téma Co je opravdu průmysl 4.0 a jeho dopady na budoucnost firem.

Ing. Josef Holý

„Software is eating the world and I am making it tasty.“

Josef Holý pracuje  jako Associate Director pro firmu MSD, která vyvíjí léky a vakcíny. Jako vizionář a podnikatel má hluboký zájem o nové technologie a jejich dopad na životy lidí v organizacích. Má celou řadu zkušeností s implementací inovací v korporátech i menších firmách. V našem kurzu se bude věnovat tématu Umělá inteligence, skutečná rizika a příležitosti.

Ing. Aleš Černík

Jako IT Director firmy Bisnode se dlouhodobě věnuje softwaru příštích generací a jak řídit vzrůstající objemy dat. To vše s dopadem na firemní procesy řízení lidí. V kurzu bude především akcentovat témata hrozeb a příležitostí umělé inteligence a jak s tímto fenoménem pracovat v jednotlivých oborech.

Komu je kurz určen

Majitelé firem, Personální manažeři, Recruiteři, Personalisti

Kdy a Kde

TERMÍN A MÍSTOCENA v kč bez dph 21%
Dvoudenní kurz/1 osoba19000,- (nezahrnuje DPH)
29. – 30. 11.  2018

IMPACT HUB, Drtinova 557/10, Praha 5

Trasa

Vždy od 9.00 do 17.00 hod.

Cena zahrnuje drobné občerstvení během dne.


Chci se registrovat

Zde nám prosím vyplňte Vaše údaje a my se s Vámi spojíme a dořešíme vše potřebné.