Odebírat newsletter Navigace

I. Master session - detail
Umělá inteligence, dopad na profese a příprava firem

Úvod

Jaké pracovní pozice se začnou od příštího roku ztrácet, protože je zcela nahradí umělá inteligence a jaké pozice vymizí do 5 let?
Jak plánovat procesy ve firmě a jaké kroky udělat každé dva roky?

Obsah

Firmy a podniky dnes procházejí klíčovou transformací, která má jeden hlavní cíl: zajistit jim udržitelnou konkurenceschopnost v horizontu dalších 10-20 let. Ty, které tento proces ještě nezasáhnul, si mohou být jisté, že je v nejbližší době čeká. A musejí se na něj patřičně připravit.

Vzhledem k vysoké míře komplexity této problematiky je nezbytně nutné, aby dnešní manažeři, majitelé firem a ostatní strategičtí pracovníci co nejlépe pochopili příležitosti, které Průmysl 4.0 nabízí, ale také jeho úskalí a hranice. Aby se dokázali v nově vznikajícím plně digitalizovaném a vzájemně propojeném prostoru dobře orientovat a klást si ty správné otázky, na které pak mohou s pomocí dobře zvolených odborníků nalézt ty nejlepší odpovědi, které zajistí jejich firmám a podnikům realizaci potřebných inovací.

Témata

  • Jak se proměňuje trh práce.
  • Co všechno můžeme čekat od umělé inteligence, totální digitalizace a robotizace. Kde všude se už dnes AI nachází a jak se využívá?
  • Jak asi budou vypadat fáze změny pracovního trhu v letech 2019 – 2030.
  • Jaké nové pozice a pro koho vzniknou díky umělé inteligenci a kvantové fyzice během pěti až deseti let? Jakou kvalifikaci budou vyžadovat?
  • Nahradí tento počet nových míst pozice ztracené? Kdo bude schopen je vykonávat?
  • Jak se mají připravit majitelé malých a středních firem a personalisté v korporacích.
  • Existují zatím nevyužité a opomíjené zdroje lidí?
  • Jak se včas nachystat a vytvořit si tak konkurenční výhodu.

Přednášející

Ing. Andrea Cejnarová, Ph.D., M.A.

Dlouhodobě se věnuje interdisciplinárním tématům souvisejícím s pokrokem ve vědě, technice a v průmyslu a jejich dopadu na ekonomiku, společnost i osobní rozvoj jednotlivců. Jako jedna z prvních u nás začala publikovat a analyzovat otázky spojené s konceptem Průmysl 4.0 a tomuto tématu se intenzivně věnuje, a to jak v regionálním, tak i mezinárodním kontextu. V našem kurzu nabídne odpovědi na téma Co přináší průmysl 4.0 a jeho dopady na budoucnost firem.

Šéfredaktorka odborných průmyslových časopisů Technický týdeník a Technik management, vydávaných společností Business Media CZ. Absolvovala Fakultu jaderného a fyzikálního inženýrství ČVUT v Praze a poté postgraduální studium na MFF UK v oboru obecná fyzika se zaměřením na interpretace kvantové fyziky (Ph.D.). Souběžně se věnovala i studiu filozofie přírodních věd, jak na tuzemských, tak na zahraničních univerzitách v Německu a v Jihoafrické republice (M.A.).

Ing. Josef Holý

„Software is eating the world and I am making it tasty.“

Josef Holý pracuje  jako Associate Director pro firmu MSD, která vyvíjí léky a vakcíny. Jako vizionář a podnikatel má hluboký zájem o nové technologie a jejich dopad na životy lidí v organizacích. Má celou řadu zkušeností s implementací inovací v korporátech i menších firmách. V našem kurzu se bude věnovat tématu Umělá inteligence, skutečná rizika a příležitosti. Jak firmu postupně připravit na robotizaci a jaké kroky každé dva roky podniknout.

Ing. Aleš Černík

Jako IT Director firmy Bisnode se dlouhodobě věnuje softwaru příštích generací a jak řídit vzrůstající objemy dat. To vše s dopadem na firemní procesy řízení lidí. V kurzu bude především akcentovat témata hrozeb a příležitostí umělé inteligence a jak s tímto fenoménem pracovat v jednotlivých oborech.

Komu je kurz určen

Majitelé firem, Manažeři, Personální manažeři, Vedoucí inovací

Kdy a Kde

TERMÍN A MÍSTOCENA v kč bez dph 21%
Dvoudenní kurz/1 osoba19000,- (nezahrnuje DPH)
29. – 30. 11.  2018

IMPACT HUB, Drtinova 557/10, Praha 5

Trasa

Vždy od 9.00 do 17.00 hod.

Cena zahrnuje drobné občerstvení během dne.


Chci se registrovat

Zde nám prosím vyplňte Vaše údaje a my se s Vámi spojíme a dořešíme vše potřebné.