Odebírat newsletter Navigace

VII. Master session - detail
Umělá inteligence, dopad na profese a příprava firem

Úvod

Co všechno můžeme čekat od umělé inteligence, totální digitalizace a robotizace?
Jak plánovat procesy ve firmě a jaké kroky udělat každé dva roky?

Obsah

Firmy dnes procházejí klíčovou transformací, která má jeden hlavní cíl: zajistit jim udržitelnou konkurenceschopnost v horizontu dalších 10-20 let. Ty, které tento proces ještě nezasáhnul, se na něj musí  patřičně připravit.

Vzhledem k vysoké míře komplexity této problematiky je nezbytně nutné, aby dnešní manažeři, majitelé firem a strategičtí pracovníci co nejlépe pochopili příležitosti, které Průmysl 4.0 nabízí, ale také jeho úskalí a hranice. Aby se dokázali v nově vznikajícím plně digitalizovaném a propojeném prostoru dobře orientovat a klást si ty správné otázky.  S pomocí odborníků pak nalézt ty nejlepší odpovědi a rady, které jejich firmám zajistí  potřebné inovace v procesech, v obchodním modelu, v produktech i službách.

Témata

  • Kde všude se už dnes AI nachází a jak se využívá?
  • Jak se mají připravit majitelé malých a středních firem a manažeři v korporacích.
  • Jak plánovat firemní procesy?
  • Jaké nové pozice a pro koho vzniknou díky umělé inteligenci a kvantové fyzice během pěti až deseti let? Jakou kvalifikaci budou vyžadovat?
  • Jak asi budou vypadat fáze změny pracovního trhu v letech 2019 – 2030.
  • Nahradí tento počet nových míst pozice ztracené? Kdo bude schopen je vykonávat?
  • Existují zatím nevyužité a opomíjené zdroje lidí?
  • Jak se včas nachystat a vytvořit si tak konkurenční výhodu.

Přednášející

Čtvrtek 28.3. dopolední blok 9.00 – 12.30 hod.

Roman Cabálek

Bývalý šéf Microsoftu ČR a dnes management konzultant ve sféře IT, investic, start-upů (zejména v oblasti fintech) a bankingu. Dlouhodobě se věnuje digitalizaci a robotizaci komerčních firem ve veřejné a státní správě. V Microsoftu působil v letech 1999 – 2014 na různých manažerských pozicích v ČR i v regionu CEE. Byl také zodpovědný za regionální strategii, i projekty související s přechodem na nové technologie, digitalizaci, cloud computing, big data.

Roman Cabálek vystudoval matematiku, fyziku a pedagogiku na fakultě přírodních věd Univerzity Palackého v Olomouci a studoval zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Čtvrtek 28.3. odpolední blok 13.30 – 17.00 hod.

Ing. Josef Holý

Josef Holý má zkušenosti jak z korporátního, tak startupového prostředí. Předmětem jeho zájmu je především design orientovaný na uživatele. Začínal kdysi jako Java programátor, poté pracoval několik let v Sun Microsystems (dnes Oracle) jako Interakční a později Social Network designér a nakonec spoluzaložil vlastní mobile commerce startup proactify.com. V MSD působí od května 2014 a vede zde UX team. V našem kurzu se bude věnovat tématu Umělá inteligence, skutečná rizika a příležitosti. Jak firmu postupně připravit na robotizaci a jaké kroky každé dva roky podniknout.

Pátek 29.3. dopolední blok 9.00 – 12.30 hod.

Ing. Vladimír Pikora, Ph.D.

V letech 2000 až 2006 působil ve Volksbank na pozici hlavního ekonoma. Od roku 2006 působí jako hlavní ekonom poradenské společnosti Next Finance, s.r.o., ve které je jednatelem a společníkem. Od června 2015 do července 2018 byl členem dozorčí rady České exportní banky. Studuje vývoj čtvrté průmyslové revoluce. Ve svých přednáškách a publikacích se zaměřuje na vlivu technologií na ekonomiku a společnost.  Pravidelně píše ekonomické názory pro Reflex. Je dlouholetým členem České společnosti ekonomické, kde jedno volební období i ve vedení společnosti.

Agenturou B.I.G. byl v roce 2001 oceněn za přesnost prognóz. Časopisem Týden byl označen za médii nejcitovanějšího českého analytika v roce 2005. Vystudoval VŠE v Praze, kterou zakončil doktorátem.

Pátek 29.3. odpolední blok 13.30 – 17.00 hod.

Ing. Aleš Černík

Jako IT Director firmy Bisnode má na starosti vývoj a integraci IT systémů. Dříve působil jako ředitel IT společnosti Esa Logistika. Dlouhodobě se věnuje softwaru příštích generací a jak řídit vzrůstající objemy dat.  To vše s dopadem na firemní procesy a řízení lidí.

V kurzu bude akcentovat především témata hrozeb a příležitostí umělé inteligence a jak s tímto fenoménem pracovat v jednotlivých oborech.

Aleš Černík vystudoval Elektrotechnickou faktultu v Praze  a informačním systémům se věnuje od počátku své kariéry.

Komu je kurz určen

Majitelé firem, CEO, Manažeři, Personální manažeři, Vedoucí inovací

Kdy a Kde

TERMÍN A MÍSTO CENA v kč bez dph 21%
Dvoudenní kurz 19 000,- (nezahrnuje DPH)
28. – 29. 3.  2019 Vždy od 9.00 do 17.00 hod.
PODOLSKÁ VODÁRNA – Institut environmentálních služeb

Podolská 15/17, Praha 4 – Podolí

Trasa

Tramvajové spojení – 2, 3, 17, 21 – zastávka Podolská vodárna

Cena zahrnuje drobné občerstvení během dne.


Chci se registrovat

Zde nám prosím vyplňte Vaše údaje a my se s Vámi spojíme a dořešíme vše potřebné.