Odebírat newsletter Navigace

II. Master session - detail
Úspěšný inovátor

Úvod

Nemůžete se dlouho hnout z místa v inovacích? Zasekli se vaši konstruktéři a vývojáři na nějakém technickém problému? Chybí vám invence a neotřelé nápady? Máte obavy, že by vývoj inovace stál příliš mnoho peněz? Je u vás inovace otázkou přežití? Nevíte jak začít? Pokud jste už několikrát začali a výsledky jsou nevalné, pojďte se dozvědět jak na to.

Obsah

V kurzu se dozvíte, jak správně vytvořit inovační prostředí, které je zárukou jak kontinuálních tak diskontinuálních inovací. Dozvíte se řadu zajímavých informací, které využijete v inovačním procesu. Zjistíte, jak správně namixovat některé přístupy k inovacím – vhodně podle vašich potřeb. Jedná se o dvoudenní úvodní kurz jak řešit inovace.

V podstatě máte několik možností, jak rychle vyvinout kvalitní inovaci, kterou uděláte díru do světa. Každý postup má své výhody a nevýhody:

1. V našem kurzu se zorientujete v inovacích, v pojmech a termínech. Naučíte přemýšlet nad inovacemi v různých důležitých kontextech. Získáte jistotu v rozhodování. Budete lépe vědět, jaký typ lidí ve firmě pozvat k jakým inovacím.

2. Naučíte se rozlišovat mezi inovacemi konceptuálními a vylepšováním konceptu tak dlouho, až se vyčerpá. Například v osvětlení se vyčerpal koncept Edisonových žárovek, pak přišel koncept zářivek a výbojek. Nyní žijeme v konceptu LED žárovek a nabízí se koncept OLED fólií pro plošné osvětlení. V něm nabídka předstihla poptávku. Podobně „chytré telefony“ nahradily ty obyčejné a dotykové ty tlačítkové. Na každý typ inovací – konceptuální a „vylepšovací“ potřebujete jiný typ kreativity a inovačního myšlení.

3. Dozvíte se, jak správně vytvořit inovační prostředí, které je zárukou jak postupných tak skokových inovací.

4. Zjistíte, jak správně namixovat některé přístupy k inovacím – vhodně podle vašich momentálních potřeb. Kdy využít tvořivost vlastních zaměstnanců; kdy využít Start-upů; kdy je lépe využít internetové řešitele na specializovaných serverech; kdy – za jakých okolností si objednat poradenské firmy. Například, když vám hoří termíny, když se inovační projekt nedaří, hrozí průšvih a velké ztráty. Nakonec se dozvíte, kdy vytvořit variabilní mix toho všeho.

Co se naučím

Naučíte se několik metod a technik, které jsou v inovačním procesu nesmírně důležité, zvláště na počátku, kdy není úplně jasné, co vlastně potřebujete inovovat a jak. Osvojíte si ekonomiku inovací i projektování inovací. Inovace se pro vaši firmu stanou investicí s velmi vysokou návratností.

Garanti programu

Ing. Vladimír Volko

Ing. Vladimír Volko je lektor, konzultant a kouč, který se lektorování věnuje již od roku 1997. Specializuje se na poradenskou činnost v oblasti zvyšování výkonnosti podniku v řadě oblastí managementu (automobilový průmysl, strojírenství, stavebnictví či služby). Vede též tréninky z oblasti lean production. Působil jako top manager výrobní firmy a nyní je spoluvlastníkem poradenské firmy VI – Value Innovation, s.r.o. Vystudoval Vysokou školu báňskou v Ostravě, kde se věnoval i postgraduálnímu studiu. Odborně se věnuje především těmto oblastem: Lean production systems & process optimalization, Quality management & Manufacturing Management Systems, Project management, Risk management & Economics and Financial Management, Asset management (řízení provozních aktiv), Podnikové „doplňkové“ IS k existujícím hlavním IS (intranetové podnikové aplikace, zejména v oblasti jakosti a plánování výroby), HRD&HRM (management lidských zdrojů).

PhDr. Karel Červený, MSc. MBA

Zakladatel a ředitel vzdělávací agentury Talent Innovation s.r.o. Je expertem na rozvoj inovační kreativity a obecné kreativity. V programech MBA na Cambridge Business School a European School of Business & Management SE vyučuje strategické myšlení a inovační management. Předmětu Inovační management se věnuje také na VŠE v Praze a dále přednáší Podnikový management na Psychologickém ústavu FF MU v Brně. V současné době rozvinul předmět Inovační management pro Vysokou školu Škoda Auto. Je lektorem inovační kreativity, imaginace, manažerské psychologie. Pracoval řadu let jako personální ředitel a rozumí dobře procesům, které pomáhá ve firmách nastavovat.

Komu je kurz určen

Inovační manažeři, manažeři neustálého vylepšování, vedoucí R&D, technický ředitel, produktový manažer

Kdy a Kde

TERMÍN A MÍSTOCENA v kč bez dph 21%
Dvoudenní kurz/1 osoba12 630,- (nezahrnuje DPH)
18. – 19. 9.  2018

Institut environmentálních služeb
Vzdělávací centrum Praha
Podolská 15/17
147 00 Praha 4 – Podolí

tram č. 3, 17, 21 — stanice Podolská vodárna
bus č. 121 z Pražského povstání (Metro C) — stanice Podolská vodárna

Trasa

Od  9.00 do 17.00 hod.

Cena zahrnuje drobné občerstvení během dne včetně oběda.

Tento kurz je ideální základ pro další vzdělávací kurzy:

Řízení budoucnosti“ – tříměsíční kurz

Konceptuální tvořivost“ a „Inovační kreativita


Chci se registrovat

Zde nám prosím vyplňte Vaše údaje a my se s Vámi spojíme a dořešíme vše potřebné.