Odebírat newsletter Navigace

II. Master session - detail
Řízení inovací

Úvod

Nemůžete se dlouho hnout z místa v inovacích? Zasekli se vaši konstruktéři a vývojáři na nějakém technickém problému? Chybí vám invence a neotřelé nápady? Máte obavy, že by vývoj inovace stál příliš mnoho peněz? Je u vás inovace otázkou přežití? Nevíte jak začít? Pokud jste už několikrát začali a výsledky jsou nevalné, pojďte se dozvědět jak na to.

Obsah

V kurzu se dozvíte, jak správně vytvořit inovační prostředí, které je zárukou jak kontinuálních tak diskontinuálních inovací. Dozvíte se řadu zajímavých informací, které využijete v inovačním procesu. Zjistíte, jak správně namixovat některé přístupy k inovacím – vhodně podle vašich potřeb. Jedná se o dvoudenní úvodní kurz jak řešit inovace.

V podstatě máte několik možností, jak rychle získat „sexy“ inovaci, kterou uděláte díru do světa. Každý postup má své výhody a nevýhody:

1. Start-upy – moderní forma získávání inovací, avšak pouze 1% je úspěšných

Kdy je je využít, za jakých okolností a jak je sehnat se dozvíte v kurzu.

2. Využijete internetové řešitele na specializovaných serverech

Mimořádně atraktivní a efektivní způsob získávání nápadů, zapojí se statisíce řešitelů. Víte, jak a kam zadávat výzvu k inovacím a případná rizika?

3. Rychle vytrénujete kreativitu svých zaměstnanců

Vsaďte na své zaměstnance a získejte to nejlepší, co v nich je. Správně je veďte a stimulujte. Víte, jak z nich dostat do nejlepší? Málokdo to umí. Rychlý brainstorming ve vydýchané zasedačce nestačí a výzva typu: „Chlapi něco rychle vymyslete ať nezkrachujem“ není nejlepší stimulace.

4. Využijete poradenské firmy

Asi to není to absolutně nejlepší řešení, ale je hodně dobré. Když vám hoří termíny, když se inovační projekt nedaří, hrozí průšvih a velké ztráty, pozvěte si poradenskou firmu, která vám to vyřeší. Za dva dny. Získáte inovaci, nezískáte však inovační gramotnost.

5. Zvolte kombinaci všeho

V životě nic není černobílé. Ani v inovacích. Nejlépe je zvolit vhodné kombinace, které přinesou ty správné synergické efekty. Ve správný čas, ve správném pořadí a proporcionalitě.

Seznámíme vás se všemi taji podnikové kreativity a inovačního myšlení. Po absolvování kurzu budete přesně vědět, co a jak máte dělat, abyste za málo peněz vytvořili mnoho efektů a neustále zvyšovali nejen produktivitu, ale hlavně přidanou hodnotu.

Co se naučím

Naučíte se několik metod a technik, které jsou v inovačním procesu nesmírně důležité, zvláště na počátku, kdy není úplně jasné, co vlastně potřebujete inovovat a jak. Osvojíte si ekonomiku inovací i projektování inovací. Inovace se pro vaši firmu stanou investicí s velmi vysokou návratností.

Garanti programu

Ing. Vladimír Volko

Ing. Vladimír Volko je lektor, konzultant a kouč, který se lektorování věnuje již od roku 1997. Specializuje se na poradenskou činnost v oblasti zvyšování výkonnosti podniku v řadě oblastí managementu (automobilový průmysl, strojírenství, stavebnictví či služby). Vede též tréninky z oblasti lean production. Působil jako top manager výrobní firmy a nyní je spoluvlastníkem poradenské firmy VI – Value Innovation, s.r.o. Vystudoval Vysokou školu báňskou v Ostravě, kde se věnoval i postgraduálnímu studiu. Odborně se věnuje především těmto oblastem: Lean production systems & process optimalization, Quality management & Manufacturing Management Systems, Project management, Risk management & Economics and Financial Management, Asset management (řízení provozních aktiv), Podnikové „doplňkové“ IS k existujícím hlavním IS (intranetové podnikové aplikace, zejména v oblasti jakosti a plánování výroby), HRD&HRM (management lidských zdrojů).

PhDr. Karel Červený, MSc. MBA

Zakladatel a ředitel vzdělávací agentury Talent Innovation s.r.o. Je expertem na rozvoj inovační kreativity a obecné kreativity. V programech MBA na Cambridge Business School a European School of Business & Management SE vyučuje strategické myšlení a inovační management. Předmětu Inovační management se věnuje také na VŠE v Praze a dále přednáší Podnikový management na Psychologickém ústavu FF MU v Brně. V současné době rozvinul předmět Inovační management pro Vysokou školu Škoda Auto. Je lektorem inovační kreativity, imaginace, manažerské psychologie. Pracoval řadu let jako personální ředitel a rozumí dobře procesům, které pomáhá ve firmách nastavovat.

Komu je kurz určen

Inovační manažeři, Manažeři neustálého vylepšování, vedoucí R&D, technický ředitel, produktový manažer

Kdy a Kde

TERMÍN A MÍSTOCENA v kč bez dph 21%
Dvoudenní kurz/1 osoba12 630,- (nezahrnuje DPH)
13. – 14. 6.  2018

Institut environmentálních služeb
Vzdělávací centrum Praha
Podolská 15/17
147 00 Praha 4 – Podolí

tram č. 3, 17, 21 — stanice Podolská vodárna
bus č. 121 z Pražského povstání (Metro C) — stanice Podolská vodárna

Trasa

Od  9.00 do 17.00 hod.

Cena zahrnuje drobné občerstvení během dne včetně oběda.

Tento kurz je ideální základ pro další vzdělávací kurzy:

Řízení budoucnosti“ – tříměsíční kurz

Konceptuální tvořivost“ a „Inovační kreativita


Chci se registrovat

Zde nám prosím vyplňte Vaše údaje a my se s Vámi spojíme a dořešíme vše potřebné.